Ana Sayfa / Kültür - Sanat / ‘Müslüm’ en iyi film seçildi


‘Müslüm’ en iyi film seçildi

Türkiye’nin ilk ve tek vizyon filmleri yarışması olan İzmir Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. 110 ülkeden 4 milyondan fazla oyun kullanıldığı yarışmada “Müslüm” en iyi film seçilirken toplam 9 dalda ödül aldı. “Deliler: Fatih’in Fermanı” adlı film ise en iyi oyuncu ödülü dahil 5 dalda ödül kazandı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi destekleri ile Asitem / Sinema ve Televizyoncular Meslek Birliği tarafından organize edilen İzmir Film Festivali’nde Altın Artemis ödülleri sahiplerini buldu. Kültürpark Lozan girişinde kurulan tören alanında tüm İzmirliler sinemanın yıldızları ile buluştu. İzmir’in kısa zamanda ülke sınırlarını aşan bir film festivaline kavuştuğunu söyleyen Asitem / Sinema ve Televizyoncular Meslek Birliği Başkanı Muammer Sarıkaya, “Tarihler boyu ilkleri ortaya koyan İzmir, bu film festivali ile de bir ilke imza atmayı başarmıştır. Halkoylaması ile ödüllerin verildiği bu festival daha ikinci yılında tüm sinemacıların önem verdiği ve takip ettiği, ödül almayı umut ettiği bir yarışmaya dönüşmüştür” dedi. İzmir Film Festivali’nin bu özelliği ile diğer festivallerin önüne geçtiğini belirten Asitem / Sinema ve Televizyoncular Meslek Birliği Başkanı Muammer Sarıkaya, “110 ülkeden 4 milyon oy kullanıldı. İnanılması zor olan bu başarımızı daha da ileri taşımak, gelecek yıl 5 ila 10 milyon oy kullanılmasını sağlayacağız. İzmir’in ve Türkiye’nin tanıtımı için bunu büyüterek yapacağız” dedi.
İzmir Film Festivali için kentten büyük destek gördüklerini belirten Sarıkaya, “Özellikle Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bize kucak açması, güvenmesi, destek vermesi bu festivalin kısa zamanda daha büyük kitlelere ulaşmasını sağladı. Bu festivali gelecek yıl 30 ilçenin tamamına yayacağız” diye konuştu.


BENZER HABERLER

Selimiye Camisi'nin restorasyonu, kapatılmadan yapılacak

Selimiye Camisi’nin restorasyonu, kapatılmadan yapılacak

Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren, Edirne İl Genel Meclisi’nin bütçe görüşmelerine katılarak müdürlüklerinin sorumluluğundaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir