Ana Sayfa / Spor / Adebayor Kayserispor’dan Ayrılıyor


Adebayor Kayserispor’dan Ayrılıyor

Maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Adebayor, “Futbolda böyle şeyler olabiliyor. Kafamı toparlayıp, geleceğe bakmam gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Zor bir karar aldığını belirten Adebayor, şunları kaydetti:

“Böyle kararlar çok zor olur ve benim için de çok zordu. Önemli bir karardı, hayatımın en önemli kararlarından biriydi. Bu takıma geldiğim günden beri enerjimi ve isteğimi vermeye çalıştım. Takım için her şeyimi verdim ama bazen kafanızda bazı sorunlar olur, ailenizi düşünürsünüz ve gelecekle ilgili bazı kararlar almanız gerekir.

Bu kararlar da ivedi olmalıdır. Ben de sonuç olarak burada devam etmeme kararı aldım. Fiziksel olarak buradan ayrılma kararı alsam da kalbim her zaman bu takımda kalacak.”

Türkiye’de çok kaliteli bir lig olduğunu söyleyen tecrübeli futbolcu, “Türkiye defterini kapattım ya da kapatmadım diyemem. Hayatta her şey olabilir.

Benim biraz dinlenip ailemle vakit geçirmem gerekiyor. Burada üç harika yıl geçirdim ve üç yılın sonunda Türkiye Ligi’nin Avrupa’nın en iyi liglerinden biri olduğunu düşünüyorum. Burada çok iyi bir lig var.” şeklinde konuştu.

Adebayor şu an için anlaştığı bir kulüp olmadığını ve ülkesine dönüp çocukluk arkadaşlarıyla vakit geçirmek istediğini belirtti.BENZER HABERLER

Süper Lig'de Son Durum

Süper Lig’de Son Durum

Süper lig’de 13. hafta oynanan tek maçla tamamlandı. Ligde haftanın kapanış maçında zirve mücadelesi veren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir